Ідея, креативна концепція: платформа соціальних проектів “BeCity
Дизайн інтер`єру: Sisters Design Bureauh
Назва, комунікація: спеціаліст з неймінгу Ірина Горбачова
Сьогодні у світі стає популярним формат, коли на базі старих приміщень створюються нові концептуальні проекти. Керівництво Бучі, як міста, що завжди втілює передові ідеї розвитку, виділило старе приміщення для реконструкції під сучасний бібліотечний простір. Команда платформи соціальних проектів BeCity зацікавилася цим питанням і приступила до роботи.
Виникло питання: що зможе повернути читача в бібліотеку у епоху електронних книг та digital-технологій. Ми провели опитування серед тінейджерів та людей старшого віку. Результат аналізу показав, що стара модель бібліотеки морально застаріла. Окрім максимального доступу читачів до книжкового фонду, потрібно створити новий формат простору, який об`єднає зони для читання, де, наприклад, старт-апери зможуть обговорювати найсміливіші ідеї своїх проектів, діти познайомляться з авторським читанням казок або відвідуватимуть різноманітні івенти та виставки. А справжні поціновувачі зможуть усамітнитись за горнятком запашної кави і насолодитися шедеврами світової класики.
Для назви був обраний дескріпт: “Сучасний простір для читання та розвитку “/ “Мodern Library Environments”. Неймінг бібліотеки – ГайдБук / GuideBook – це нова інтерпретація відомого поняття. Сучасна бібліотека ГайдБук працює як путівник у світі книг, допомагає швидко і легко орієнтуватися. Для зручності і в підтримку ідеї назви розроблена навігація, яка розмежовує бібліотечний простір. Навігація дублюється в зоні Рецепції, на підлозі, та у дверних пройомах. Бібліотека «GuideBook» розроблена в стилі еклектики, з використанням loft-елементів та вінтажу. Інтер`єр створений таким чином, аби кожному відвідувачу було максимально комфортно та зручно. А ще – аби бібліотечний простір був актуальним завжди.
Зони бібліотеки: